Sağlık Bakanlığı tarafından Alo 184 hattından sonra şimdi de korona virüs için vatandaşların hastalık riskini kolayca sorgulayabileceği ve 8-10 soruluk test içeren "Korona Önlem" uygulaması kullanıma açıldı. 

4 -- PLASTİK YÜZEYLERDE 2-3 GÜN

1-5 mikrometre arasındaki ince damlacıklar (bir insan saçının genişliğinden yaklaşık 30 kat küçük) havada birkaç saat kalabilir.

NIH çalışması virüsün kartonda 24 saate kadar, plastik ve paslanmaz çelik yüzeylerde ise 2-3 güne kadar hayatta kalabildiğini buldu.

Bulgular, virüsün kapı kolları, plastik kaplamalı veya lamine tezgahlar ve diğer sert yüzeylerde bu kadar uzun kalabileceğini gösteriyor. Ancak araştırmacılar, bakır yüzeylerin virüsü yaklaşık dört saat içinde öldürme eğiliminde olduğunu buldular.

------ UYGULAMA ALANLARI ------             EVLERİNİZİ VE İŞ YERLERİNİZİ      SAĞLIK BAKANLIĞININ ONAY VERDİĞİ  DEZENFEKTANLARLA  DEZENFEKTE EDİYORUZ.

izmir corona dezenfeksiyon

Corona virüsü nasıl korunulur ? Corona virüsü önlemleri nelerdir ?

Corona (Covid-19) (Korona) virüsü korunma yöntemleri nelerdir ?       

                                                       

1 -- Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu  salgın esnasında ve sonrasında düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Corona virüs Covid – 19 dezenfeksiyonu haftalık – 15 günlük yada 30 günlük periyotlarla yapılmalıdır. Corona virüs Covid – 19 un (2020 / 03) tarihi ve öncesiyle herhangi bir aşısı, tedavisi ya da ilacı bulunmamaktadır. 

Bu sebeple önlemler ve tedbirler alınması gerekmektedir. Bu önlemlerin en başında yaşam alanımızın, araçlarımızın, çalışma alanlarımızın,  vakit geçirdiğimiz tüm kapalı ortamların temizlik, dezenfeksiyon ve sanitasyonun yapılması gerekir. 

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu ile hijyenik bir ortam sağlanır ve periyodik ortam dezenfeksiyonu ile mevcut ve var olacak risk minimize edilir. 

Korona virüsü ilaçlama ile Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu yöntem ve metotları farklılıklar gösterir. Ortam dezenfeksiyonu ve sanitasyonu hizmeti ile gözle görünmeyen patojen, bakteri ve mantar grupları yok edilip, sağlıklı bir kullanım alanı sunulur. Covid – 19 virüsüne direk temas edecek bir ilaçlama yöntemi bulunmamaktadır. 

Bu sebeple mevcut riski minimize etmek ve bakteri üremesini engellemek için mutlaka Corona virüsü ortam dezenfeksiyonuyaptırılmalıdır. Ortam dezenfeksiyonu hizmeti ile zarar verecek mikroorganizma sayısı azaltılır ve dezenfeksiyon periyotları ile yok edilir. 


Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu yöntem ve metotları farklılıklar gösterebilir. Korona virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmetinde saf ozon, nötralize edilmiş ozon, hidrojen peroksit ve türevleri kimyasallar kullanılır. 

Bu hizmetlerde kullanılan ekipmanlar nötralizatör, jeneratör ve Ulv pülverizatördür. Tüm ekipmanların sonunda Korona virüsü ilaçlaması sisleme metodu ile sonlandırılır.


2 -- Ortam dezenfeksiyonu hizmetiyle birlikte bireyin kendi kendine alması gereken tedbirlerde bulunmaktadır. 

Mümkün olduğunca kalabalık yerlere gidilmemeli, direk temastan kaçınılmalı, ellerin sürekli su ve sabunla yıkanması, kirli ellerle yüze ve gözlere temastan kaçınılması, riskli bireylerin maske takması, yeterli sıvı alınmalı, uyku düzeni oturtulmalı ve dinlenilmelidir.


3 -- Çok sık aralıklarla temas edilen direk objelerin, dezenfekte ürünleriyle temizlenmesi.

Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu; konusunda uzman, tüm yetki ve sertifikalara sahip kurumlara uygulatılması gereken bir hizmettir.

Corona virüsü temizleme ve corona virüsü dezenfeksiyonu; Corona ortam dezenfeksiyonu hizmeti alan kurum ile hizmeti veren kurumun ortaklaşa yapması gereken bir yöntem olmalıdır. Yani Corona virüsünden arındırma hizmeti, sadece ortam dezenfeksiyonu ile mümkün değildir. Kuruluşların kendi içlerinde de her gün yaşam alanlarını, temizleyip dezenfekte etmesi gerekir.

Corona ortam sterilizasyonu ve kendi bünyenizde yaptığınız tüm temizlik faaliyetleri genel olarak tedbir amaçlıdır. Sağlık bakanlığı dahil tüm yetkili kurumlar önlem alınması ve gerekli tedbirleri  belirtmişlerdir.

KORONA DÜNYA ONLİNE DAĞILIM SAYISI

0 555 559 37 77


Corona dezenfektan, dezenfeksiyon işlemleriniz için arayınız.

Evinize iş yerinize uygulayacağımız dezenfektan sayesinde Corono virüsü bulaştı ise kesin çözüm bulacaksınız. Belirli zamanlarda önlem için dezenfekte yaptırabilir. Böylelikle Corono virüsünün yaşam alanlarınızda olmadığına emin olabilir huzur içinde yaşayabilir ve çalışabilirsiniz.

             Ön değerlendirmenin yüksek riskli çıkması halinde ise uygulama, bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor. Uygulama sayfasında "Son 14 gün içerisinde seyahat edilen ülke", "Son 14 gün içerisinde herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı", "Son 14 gün içerisinde solunum yolu hastalığı (nezle, grip, zatürre vb) olan birisiyle temas olup olmadığı, kronik hastalık sorgusu, sağlık çalışanı olunup olunmadığı, ateş durumu, boğaz ağrısı, göğüs sıkışması" gibi hastalığa dair belirtilerin sorgulanması gibi aşamalar bulunuyor. Verilen cevaplara göre kişinin koronavirüs riski durumuna ulaşılıyor ve sistem, çıkan sonuca göre vatandaşa yönlendirmede bulunuyor.  

Sağlık Bakanlığından "Korona Önlem" uygulaması ile online risk belirleme Corona (Korona) virüsü nedir?

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında görülen bir virüs grubudur. Olağan dışı nadir durumlarda hayvandan insana bulaşabilir. Corona virüs grupları insanlarda soğuk algınlıklarına sebebiyet verir.Corona / Covid-19 (Korona) virüs nasıl çıktı ?

Corona (Korona) virüsü ilk olarak Çin’ de Guandong eyaletinde tespit edildi ve vakalar görülmeye başlandı. Nasıl çıktığı ile ilgili net bir teşhis konulamamaktadır. Bilim insanları yoğunlukla yarasa yada yılandan bulaştığını öngörmektedir.

 

Corona / Covid-19 (Korona) virüs nasıl bulaşır ?

Corona virüs nefes yoluyla, vücut salgılarına temasta, enfekte olan hastanın öksürme yada hapşırmasına maruz kalmalarda, hasta ile el sıkışılması ve enfekte olan ellerle yüze, göze temasta, hasta ile aynı ortamda uzun süre kalarak rahatlıkla bulaşabilir. Coronavirüs yoğunlukla dış ortama dayanıksızdır fakat bu gün Covid – 19 ‘un bulaşması ve dış ortama dayanıklılığı süresi maalesef ki bilinememektedir.

 

Corona / Covid-19 (Korona) virüsü belirtileri nelerdir ?

Burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, uzun süreli ateş ve baş ağrısı Corona virüs Covid – 19 belirtileridir. Bu semptomlar görüldüğünde mutlaka en yakın sağlık merkezine başvurulmalıdır. Corona virüsü nasıl belli olur ve benzer soruların cevabının netliği için, semptomların görülmesi anında acil olarak en yakın sağlık merkezine başvurulması ve kan örnekleri verilmesi gerekmektedir.

           Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu'nun yönlendirmesi ile oluşturulan web sayfası yapay zeka yani makine öğrenimi algoritması ile çalışıyor. koronaonlem.saglik.gov.tr  adresi üzerinden kimlik bilgileri ile giriş yapılan uygulamada, dakikalar içerisinde korona virüs riskleri hakkında ön değerlendirme sonuçlarına ulaşılabiliyor.

Ücretsiz Maske Almak İçin Tıklayınız.

Corona Ortam Dezenfeksiyon Dezenfekte

* EVLER

* OFİSLER

* MARKETLER

* OKULLAR

* FABRİKALAR

* RESTORANLAR

* KAFETERYALAR

* SİNEMA SALONLARI

* ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ


65 YAŞ ÜSTÜ KARŞIYAKA DA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZIN YAŞADIĞI APARTMANLAR ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN   PÜSKÜRTME  SİTEMİ İLE HİDROJEN PEROKSİTLE   ÜCRETSİZ   DEZENFEKTE  EDİLECEKTİR. 

......www.temizlikbizdensorulur.com ... ......