personellerimizin çalışma süreleri boyunca evinizde sigara içmeleri ve cep telefonu ile özel görüşme yapmaları kesinlikle yasaktır.

​​​​​​​​​​ TEMİZLİK  BİZDEN SORULUR .COM

EV TEMİZLİĞİ

PRATİK BİLGİLER

 detaylı dip temizlik paketi

 • 1. Cam Temizliği:

        Evinizde bulunan tüm camların temizliğinin silinerek yapılması. Hiç bir firmada olmayan GİZLİ FORMÜLÜMÜZ BİTKİSEL DETERJANIMIZ ile yapılır.Bu formülümüz sayesinde camlarınız uzun süre toz tutmaz ve kirlenmez.

 • 2. Mutfak Temizliği:

       Mutfak lavabo ve musluğun temizlenmesi, tezgah ve üstünde ki fayansların silinmesi, ocak ve fırının dış yüzey temizliği. Buzdolabı dış yüzeyinin temizliği. Mutfak dolaplarının dış yüzeyinin silinmesi, camların ve yerlerin silinmesi.

 • 3. Banyo Temizliği:

        Lavabo ve musluğun temizliği, aynanın silinmesi, banyo dolaplarının dış yüzeyinin temizlenmesi. Küvet yada duşakabin temizliği, çamaşır ve kurutma makinası dış yüzey temizliği.

 • 4. Tuvalet Temizliği:

         Lavabo ve musluğun temizliği, aynanın silinmesi, tuvalet dolaplarının dış yüzeyinin temizlenmesi.

 • 5. Yerlerin Temizliği:

        Evinizde ki tüm zeminin GİZLİ FORMÜLÜMÜZ ile temizliği ( hem temizler hemde laminant ve fayansları parlatır. ilk seferde ücretsizdir. )

 • 6. Balkon Temizliği:

        Balkon camları ve zemin temizliği yapılır.

 • 7. Toz Alma İşlemi:

        Masa, sehpa, televizyon, avize, mobilya, vitrin ve görünür yüzeylerin tozu alınacak ve silinecektir. GİZLİ FORMÜLÜMÜZ  ilk temizlikte ücretsiz verilir.

 • 8. ÇÖPLERİN BOŞALTILMASI:

        Banyo Tuvalet ve mutfakta ki alanlarda bulunan çöplerin boşaltılması 

​Kampanya fiyatlarında bitkisel ürün dahil değildir.*****Satın Alınan Çalışma Saati Sınırları İçinde *****


 İzmir Temizlik Şirketi          Merkez    05347882925

 İstanbul Temizlik Şirketi    Şube         05522095555 

 Ankara Temizlik Şirketi       Şube        05050652414Günlük hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler ile hayat daha rahat! İşte çok işinize yarayacak 40 püf noktası!


1. YER TAHTALARININ IŞILDASIN
Temiz yer tahtalarının en büyük düşmanlarından biri de sudur. Yerdeki küçük lekelerin iyice temizlenmesini istiyorsanız, suyun içine biraz sirke katarak yerleri silin. Zeminin anında pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

2. BEMBEYAZ DANTELLER
Beyaz dantellerin çok daha beyaz görünmesi için ütü sürmeden önce kaynamış süte batırın.

3. HASIRLARI KORUYUN
Hasır iskemleleri ve masaları, arada bir oksijenli su ile silerseniz, pırıl pırıl görünümlerini korunduklarına şahit olursunuz.

4. DUVAR KAĞIDI LEKELERİNE SON
Duvar kağıdı üzerindeki kurşun kalem, parmak izi ve kir lekelerini deterjanla silmeye kalkışmayın. Bu lekeleri bir silgiyle silerek kağıtlarınızı temizleyebilirsiniz.

5. EVİNİZ MİS GİBİ KOKSUN
Evinizin güzel kokması için yer silme suyuna birkaç damla parfüm damlatmak yeterli olacaktır. Evinizin uzun süre mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

6. ETKİLİ KÜLLÜK TEMİZLİĞİ
Sigara külünden kararmış tablaları limon suyuyla ovun. Ziftin kolayca temizlendiğini göreceksiniz. Ayrıca küllüklerde ki lekeleri, tuzlu limonla ovarak temizleyebilirsiniz.

7. İNATÇI CAM LEKELERİ DERT DEĞİL
İnatçı cam lekelerinden kurtulmak sandığınız kadar zor değil. Sakın bu lekeleri tel veya benzeri cisimlerle çıkarmaya çalışmayın. Orlon bez üzerine krem deterjan dökerek temizleyin. Böylece camı çizmemiş olursunuz. Ayrıca pencere camlarınızı pırıl pırıl yapmak için temizlik suyuna bir tutam tuz ilave edip camları bu su ile de silebilirsiniz.

8. KOLTUK TOZUNA SON
Elektrik süpürgeniz yoksa ve koltuklarınızın tozunu almanız gerekiyorsa, şu yöntemi uygulayın; tozunu alacağınız eşyanın üstüne nemli bir bez yayın, beze sopa ile vurarak tozunu çıkarın. Çıkan toz nemli beze yapışacağından hem oda toz olmaz, hem de koltuğunuz tertemiz olur.

9. MİS KOKULU GİYSİLER
Elbiselerinizin güzel kokmasını istiyorsanız, pamuğu kolonya veya parfümle ıslatıp dolabınıza asın. Bu çok basit yöntemle dolabınızdaki diğer giysiler de güzel kokacaktır.10. YENİ DİŞ FIRÇASINI DEZENFEKTE EDİN
Yeni satın aldığınız diş fırçasını kaynar suda dezenfekte etmeden kullanmayın. Fırçanızı kaynar suda birkaç dakika tutmanız yeterli olacaktır.

11. KAPI VE ÇERÇEVE TEMİZLİĞİ
Ellerinizin beyaz veya açık renge boyanmış kapı ve tahtalar üzerinde nasıl kötü izler bıraktığını bilirsiniz. Tahta eşyalar böyle kirlendiği zaman yapacağınız işlem şundan ibaret: Çiğ bir patatesi ortadan ikiye bölün ve lekeli bölgeye hafifçe sürün. Lekeler yok olacak ve ahşap eski haline dönecektir. Ayrıca tahta eşyayı temizlemek için iki çorba kaşığı çayı kaynar su içine atın. Su soğuduktan sora renkli kapı veya tahta eşyayı sünger yardımıyla bu su ile iyice yıkayın. Yumuşak bir bezle de kurutun.

12. ETİKET İZLERİNDEN KURTULMAK
Yapışmış etiketleri üstlerine biraz yağ sürerek kolayca çıkartabilirsiniz. Bir başka yöntem ise fön makinesini etikete tutmak. Sıcak hava etiketin kolay çıkmasını sağlar.

13. FİNCAN LEKELERİNİ ÇIKARMAK İÇİN
Kahve ve çay lekesi oluşmuş fincanlarınızı, limon veya portakal kabuğuna az miktarda tuz döktükten sonra silerek temizleyebilirsiniz.

14. FIRIN TEMİZLİĞİ İÇİN
Fırının içini temizlemek için, içine geceden sıcak su ve amonyak dolu bir kap koyun. Sabah kapağını bir süre açık tutun, sonra süngerle silin.

15. ÜTÜ NASIL TEMİZLENMELİ?
Ütünün altı kirlendiyse, bir parça pamuğu sirkeye batırın; yavaş yavaş ovun. Kirden eser kalmadığını göreceksiniz. Ayrıca ütü sıcakken, altını bir iki damla zeytinyağı damlatılmış nemli bir bezle silerseniz, göz kamaştıracak bir temizlik elde edersiniz.

16. KAHVE LEKESİ SORUN OLMASIN
Üzerinize veya halıya kahve döküldüyse, lekeyi soğuk suyla ıslattıktan sonra hemen birkaç damla gliserin ile çitileyerek temizleyin.

17. LİMON ETKİLİ BİR TEMİZLEYİCİ
Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yerde kurutur iseniz, iyi bir temizleme aracına sahip olursunuz. Bu kurumuş kabuklarla, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarınızı, çelik eşyaları ve bıçakları ovarken, şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz.

18. ŞİŞE YAĞINI ÇIKARMAK...
Yağlı şişeleri yağdan arındırmak için önce deterjanla yıkayın. Sonra durulanan şişenin içine sodalı su koyarak çalkalayın. Beş dakika kadar salladığınız şişenin içine bu sefer içine kahve telvesi ilave edin. Bir süre bu şekilde salladığınız şişenin kısa bir süre sonra yağlardan tamamen arındığını göreceksiniz.

19. ELDEKİ CEVİZ LEKESİ
Ellerinizi önce 1-2 dakika sirkeye batırılmış bir pamukla sonra da soğuk suyla temizleyin. Ardından soğuk suyla yıkayın. Ceviz lekesi tamamen çıkacaktır.

20. SOĞAN KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN
Ellerinize sinen soğan kokusundan haşlanmış patatesle kurtulabilirsiniz. Ellerinizi haşlanmış patatesle ovun. Bu işlem kokuları alıp götürecektir.21. ÇEKMECE İÇİ NASIL TEMİZLENMELİ?
Eğer çekmeceleri temizlerken içini boşaltmak istemiyorsanız, elektrik süpürgenizin ucuna ince çorap geçirin. Böylelikle tozları kolay yoldan temizlemiş olursunuz.

22. BEYAZ TÜL PERDELERİNİZİ YIKARKEN…
Perde ve tüllerin ilk günkü beyaz olmasını istiyorsanız, yıkama suyunun içine iki yemek kaşığı toz şeker ekleyin. Beyazlık gözünüzü kamaştıracaktır .


23. ÜTÜ ISISINI NASIL AYARLAMALI?
Öncelikle ütülemeye en düşük ısıyla başlayın. Kumaş için gerektikçe ısıyı yükseltin. En yüksek derece ile bitirin. Karışık kumaşlarda ısıyı en narin kumaşa göre ayarlayın (Gerekirse ortalama bir sıcaklık ayarı kullanabilirsiniz.)

24. BEMBEYAZ ÇARŞAFLAR
Beyaz çarşafları yıkarken en büyük düşmanınız klorlu çamaşır sularıdır. Çünkü kumaşı hem yıpratır hem de sararmasına neden olur. Eğer beyazlatma ihtiyacı duyuyorsanız, oksijen-bazlı çamaşır suyu kullanın. Kullanım talimatında elde yıkanması gerektiği yazıyorsa öyle yapın. Yumuşak bir sabun kullanın. Sıkmayın, asın ve kurumaya bırakın. Çarşafları kuru, temiz yerlerde saklayın.

25. BANYO TEMİZLEMEYE NEREDEN BAŞLAMALI?
Önce çöp kutularını boşaltın. Ardından yerde ve köşelerde birikmiş kirleri, dökülmüş saç ve tüyleri süpürün. Klozeti ve musluğunuzu dezenfektan ürünle temizleyin. Musluğu temizlerken yanındaki aparatları da unutmayın. Son olarak da fayansları, duvarları ve tavanı silerken bütün iz ve kirleri çıkardığınızdan emin olun. Önce su tutup daha sonra kurulayarak daha kesin bir sonuç almanız mümkün. Son olarak banyonuzda bulunan aynaları temizlemeyi de ihmal etmeyin.

26. KRİSTALLER PARLASIN
Kristallerin ışıl ışıl parlaması mümkün. Bunun için yapmanız gereken çok basit; kristalleri yıkadıktan sonra durulama suyuna biraz sirke ekleyin. Sonuca şaşıracaksınız.

27. KOLTUKTAKİ ŞARAP LEKESİ
Koltuğunuzun üstüne dökülen kırmızı şarap, tadınızı kaçırmasın. Çünkü bu lekelerden kurtulmanın bir yolu var. Ancak bunun için hızlı davranmanızı tavsiye ederiz. Şarabın döküldüğünü fark ettiğiniz anda lekenin üzerinde evinizde varsa az miktarda beyaz şarap dökün. Ya da şarabı emmesi için şarap kumaşa karışmadan ya da kumaş üzerinde kurumasına fırsat vermeden lekenin üstüne karbonat dökün. Karbonat yoksa tuzu deneyin. Daha sonra soğuk su ve süngerle lekeli yeri silin.

28. YANMIŞ SÜT KOKUSU CANINIZI SIKMASIN
Sütü ocakta unutup yakmak hepimizin başına gelebilecek bir kaza. Yanan sütün yaydığı kokuya tahammül etmek ise sabır işi. Bu sabrı göstermek istemiyorsanız, yapacağınız şey çok basit: Yanmış süt kokusundan kurtulmak için sütü ısıttığınız kabın üzerine ıslak bir bez koyun. Bunu vakit kaybetmeden yapın ki, bez kokuyu hemen emebilsin. Gerekirse bezi çeşme altında ıslatıp suyunu sıkarak kap üzerine birkaç kez örtün. Süt kokusunun yok olduğunu göreceksiniz.

29. CAM KIRIKLARINI DERT ETMEYİN
Evde cam bir eşyanız kırıldığında küçük parçaları kolayca toplayabilmek için ıslak pamukla kırıkların saçıldığı bölgeyi temizleyin. Neredeyse gözle görülmeyecek kadar küçük parçalar bile pamuğa takılacaktır.

30. MANGAL IZGARASINI TEMİZLERKEN...
Mangal ızgarasını temizlemeyi gözünüzde büyütmeyin. Izgara üzerine yapışmış artıklar için ızgara ılıkken nemli bir gazete kağıdına sararsanız, artıkların yumuşayıp kendiliğinden döküldüğünü göreceksiniz.


31.SARIMSAK KOKMAKTAN KORKMAYIN
Bol sarımsaklı nefis bir mantının ardından vicdan azabı gibi üzerinize çöreklenen sarımsak kokusunu sorun etmeyin. Mantı keyfinin ardından ağız kokusu endişesiyle artık konuşmaya çekinmenize gerek yok. Elbette sarımsak kokusu dahil tüm kötü ağız kokularından korunmak için dişlerinizi iyice fırçalamalısınız. Ayrıca sarımsağın ardından maydanoz yaprağı çiğnemek de işe yarar.

32. BALIK KOKUSUNDAN NASIL KURTULMALI?
Dondurulmuş balığın kötü kokusunu almak için balığı kızartmaya başlamadan önce süte batırabilirsiniz. Kokudan eser kalmadığını göreceksiniz!

33. LAHANA KOKUSUNA SON
Lahananın sağlığımız için faydaları elbette saymakla bitmez. Ancak bu faydalı sebzenin pişerken etrafa saldığı koku, evimizin kötü kokmasına sebep olur ve canımızı sıkabilir. Ancak bu kötü kokudan kurtulmak mümkün. Bunun için lahanayı pişireceğiniz tencerenin içine küçük parçalar halinde kestiğiniz ekmek parçalarını atın. Ekmeklerin yemeğe karışmaması için ekmekleri küçük bir paketin içine koymanızı tavsiye ederiz.

34. HALIDAKİ SİGARA LEKESİ
Halıdaki sigara lekesini çıkarmanın en etkili yolu, lekenin oluştuğu yeri zımpara kağıdı ile yuvarlak hareketlerle silmektir. Daha sonra varsa halı yıkamada kullanılan bir deterjanla da ikinci silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

35. MİS KOKULU BİR GARDIROP
Giysilerinizin hoş kokması için gardırobunuzun içine bir torba içinde sabun koyun. Gardırobunuzun kapağını sıkıca kapatın. Birkaç gün sonra tüm giysilerinize mis gibi sabun kokusu sinecektir.

37. IŞIL IŞIL ÇAYDANLIKLAR
Çaydanlığın içinde biriken kireç tortusundan kurtulmak için çaydanlığın içinde 15 dakika kadar sirke kaynatın.

38. PARILTISIYLA KISKANDIRAN FAYANSLAR
Banyo fayanslarının parlamasını istiyorsanız, onları sık sık temizlemeniz gerekir. Banyonuzdaki fayans ve seramikleri temizlemeden önce musluğu sıcak su yönünde çevirerek bir süre banyonun buharla dolmasını sağlayın. Buhar, kiri yumuşatacağı için işinizi kolaylaştırır. Temizlik yaparken mikrop öldürücü ürünler iyi birer seçim olacaktır. Ancak bu ürünleri kullanırken banyonuzun kapı ve pencerelerini açık bırakın ki,  sağlığınıza zarar vermesin.

39.MİS KOKULU EVLER
Evinizin her zaman güzel kokmasını istemez misiniz? Kim istemez ki! Bunun için yapacaklarınız çok basit. Ancak öncelikle nasıl bir koku istediğinize karar vermiş olmanız gerekiyor. Lavanta, vanilya ya da turunçgillerin farklı etkileri var. Vanilyalı oda spreyleri ya da mumlar evinize huzurlu bir hava katar. Özellikle girişe kokulu mum koymak iyi bir fikir. Turunçgiller mutluluk hormonlarını etkiler. Portakal kabuğunu sehpa üzerine koyup yanına küçük bir mum yakarsanız, etrafa kokusu hemen yayılır. Lavantanın
ise rahatlatıcı etkisinden faydalanmak için boş bir sprey kutusunun içine kaynar su ve lavanta yaprakları atarak bu doğal spreyi hemen istediğiniz odalara sıkabilirsiniz.

40. TENCERE YANIĞI NASIL TEMİZLENİR?
Yanan tencere can sıkıcı olabilir. Ancak nasıl temizlenebileceğini bilirseniz, bu o kadar canınızı sıkan bir soruna dönüşmez. Bunun için tavsiyelerimize kulak verin. Öncelikle yanan tencereyi su ile doldurun. İçine bir miktar bulaşık deterjanı ekleyip kaynamaya bırakın. Fokurdamaya başladıktan sonra birkaç dakika daha tutup ocaktan alın. Tencereyi içindeki suyla birlikte bir saat kadar bekletin. Daha sonra bir sünger yardımıyla silerek tüm kalıntılardan arındırabilirsiniz.
    PROFESYONEL  EV - VİLLA - OFİS

      TEMİZLİĞİ  EĞİTİMLİ PERSONEL  standart Temizlik pakedi

                  Stor Perde kumaşları, genelde % 100 Polyester iplikten üretilir. Bazı fantastik ürünler de ise, pamuk ve keten karışımları da vardır. Ancak bu kumaşların içeriklerinden daha önemli olan üzerinde APRE kaplamalar olmasıdır.
Çift taraflı olarak sıvanan apre kaplama, kumaşın havayla irtibatını tamamen keserken, STOR PERDE üretiminin oluşabilmesi için gereken sert ve plastik kıvamında olmasını sağlar.
Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, Stor Perde dayanıklı ve kullanışlıdır. Üzerindeki Apre Kalitesine bağlı olarak, kullanılan mekanın şartlarına göre 3 ile 5 yıl herhangi bir temizlik gerektirmez çünkü üzerinde toz barındırmaz.

Sizce temizlenmesi gerekiyorsa,  yapmanız gerekenler şunlardır ;
1 - Stor Perdenin alanı kadar temiz bir zemin hazırlamalısınız, çünkü bu kumaşın hiç katlanmaması ve kırıştırılmaması gerekmektedir. Aksi durumda üzerindeki apre kat izi yapar ve bir daha düzelmesi imkansız hale gelir.
2 - Stor Perdenizi temizlemekte kullanacağınız beyaz sabun veya Şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri hazırladıktan sonra,
3 - Stor Perdenizi yukarıda tamamen toplayınız,
4 - Borusu ile birlikte yan montaj ayaklarından çıkarınız,
5 - Hazırladığınız zemine yatırarak borusunu "oklava" gibi çevirerek perdenizi tamamen açınız,
6 - Temizleme süngerinizi hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslattıktan ve iyice sıkarak nemli bıraktıktan sonra ( sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz ). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak ( kenar kısımları fazla hırpalana yapmadan, çünkü  ipliklenme olabilir ) fazla güç harcamadan temizleyiniz, 
7 - Aynı işlemi arka yüz için de uygulayınız ve kuru - yumuşak bir havlu ile kurulama işlemi yaptıktan sonra,
8 - Yine yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.
Bu işlemleri yaptığınızda  perdelerinizin artık tertemiz olduğunu göreceksiniz.

TEMİZLİK ŞİRKETLERİ

STOR PERDE TEMİZLİĞİ

 • 1. DETAYLI MUTFAK TEMİZLİĞİ

        Mutfak dolaplarının içinin boşaltılıp silinmesi, dolap üstlerinin temizlenmesi, dolapların altının temizliği. Tüm mutfak fayanslarının silinmesi, lavabo ve muslukların ovularak silinmesi, parlatılması.

 • 2.  DETAYLI BANYO TEMİZLİĞİ

        Standart Pakete ek olarak, banyo dolaplarının içinin boşaltılıp temizlenmesi, tüm banyo fayanslarının silinmesi, 

 • 3.  KOLTUKLARIN SİLİNMESİ

        Salonda bulunan koltukların ıslak yada deterjanlı bez ile silinmesi, yıkanmış koltuk kılıflarının takılması. Ovulma işlemi yoktur

 • 4.  HALILARIN TEMİZLİĞİ

         Evde bulunan tüm halıların elektrikli süpürge ile temizlenmesi işlemi.

 • 5.  DETAY TEMİZLİĞİ

        Aklınıza gelmeyecek yerlerin temizlenmesi, sadece firmamızın yaptığı bir detay temizlik olduğu için açıklama yapmıyoruz.

 • 6. PERDE TEMİZLİĞİ

​             Perdelerin sökülüp yıkanması ve yerine takılması.

 • 7 . KAPI TEMİZLİĞİ

        Evinizde bulunan tüm kapı ve pervazların silinerek temizlenmesi.

 • 8.  STANDART TEMİZLİK PAKETİ

        Standart Temizlik Paketimizde olan her maddenin yerine getirilmesi.Temizlik saatine , evin büyüklüğüne ve de kirlilik durumuna göre değişkenlik gösterebilir. 
****Satın Alınan Çalışma Saati Sınırları İçinde ****
      Gizli Formül BİTKİSELTemizlik Ürünümüz  camlar, fayanslar, mutfak tezgahı laminantlar, dolap kapakları ve kapıların silinmesi içindir ve tamamen bitkisel bir üründür. Kullanılacak kimyasal maddeler ev sahibine aittir. Unutmamanız gereken en önemli şey evinizi düzenli olarak şirketimize temizlettirdiğiniz de kimyasallara ihtiyaç duymazsınız. Ağır kirlerin birikmesinin önüne geçemediğiniz sürece ağır kir sökücü kimyasalları kullanmak zorunda kalırsınız. Önemle belirtmek isteriz ki mutfak ve mutfak tezgahlarının temizliğinde kimyasal madde kullanmayınız, hiç zararı yok dediğiniz Pril bile kimyasal madde içerir. Kimyasallar bulaşıcı ve kanserojendir ve de temas halinde bulaşır. Fakat bitkisel ürünümüz sayesinde bu gibi endişeleri düşünmek zorunda kalmazsınız.

   10 TL fiyat farkı ile gönderilir.

Ev Temizliği
......www.temizlikbizdensorulur.com ... ......